Enerjisa Fikirden Ürüne Teknoloji Geliştirme Programı

 

 

Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve ülke değerlerimizi kullanır hale getirecek fikir sahibi olan akademisyenlerimizi, girişimcilerimizi, start-up firmalarımızı ve KOBİlerimizi başarıya götürecek teknik destekleri sağlamak üzere Enerjisa ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle sürdürülecek olan kuluçka programına davet ediyoruz.

 

Başvuru sürecini takiben başarılı görülecek olan projeler Ön Kuluçka ve Hızlandırma Programı’na dahil edilecektir.
Bu fikirlerden ilgili koşulları sağlayanlara ticarileşme yolunda her türlü eğitim ve mentor desteği sağlanacaktır.
Daha sonra yapılacak olan “Füzyon Day” de Enerjisa’da uygulama fırsatı tanınacaktır.

 

Ayrıntılar için : www.embryonixtto.com’dan bilgi alabilirsiniz ve info@embryonixtto.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

UFUK 2020 PROGRAMI EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME GÜNÜ/ EU PROJECTS HORIZON 2020 PROGRAM TRAINING AND INFORMATION DAY

Etkinlik kayıt formunu doldurmak için lütfen tıklayınız./ PLEASE CLICK FOR THE REGISTRATION  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfoq1KfKCI2LJVh-8ogy9tyvTShMHrpNTKCM1V_HSFubOHR4g/viewform?c=0&w=1

 

“Fikirleriniz Yol Alsın”

 

Fikirlerin sanayileşip, üretime dönüşmesini ve endüstrimize birer çıktı olarak katkı sağlaması amacıyla ‘Otomotiv Teknolojileri’ özel kategorisiyle yapay zekâdan enerji teknolojilerine, bulut servislerden tekstil teknolojilerine batarya verimliliğinden sürüş güvenliğine kadar tüm alanlarda fikirlerinizi bekliyoruz.

 Ayrıntılar için:

http://embryonixtto.com ve info@embryonixtto.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru için:

https://www.f6s.com/zmirekonominiversitesi-otomotiv/apply linkini kullanabilirsiniz.

Yeni Patent Kanunu Etkinliği

 

 

 

Değerli Ekosistem Paydaşlarımız,

Türk Patent ve Marka Kurumu ile birlikte 29 Mart 2017 tarihinde “Yeni Patent Kanunu” çerçevesinde bilgilendirme ve farkındalık etkinliği düzenlenecektir.

Yeni kanun çerçevesindeki bu etkinlik İzmir’de ilk defa gerçekleşecektir.

Bu etkinlikte siz değerli paydaşlarımızı aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla
EMBRYONİX TTO

Mercedes-Benz Türk’ten toplam 500 bin TL ödüllü girişim yarışması

Türkiye’de girişimcileri destekleyen kurumsal şirketler arasına Mercedes-Benz Türk* de katılıyor. 50. kuruluş yıl dönümünü kutlayan şirket 2017 yılında 500.000 TL ödüllü “50. yılında 50 Startup” adlı bir yarışma düzenliyor.

Yenilikçi, sürdürülebilir ve yaratıcı fikirleri arayan Mercedes-Benz Türk, topluma ve çevreye fayda sağlayan, pozitif sosyal etkisi olan ve hayatı kolaylaştıran çözümleri desteklemek istiyor. Yaşama Dair Vakfı, Impact Hub İstanbul ve StartersHub işbirliğiyle düzenlenen yarışmaya teknolojiyle bağı olan, fikir aşamasını geçmiş, iş planı çalışması yapmış ve prototip aşamasına gelmiş girişimlerin başvurusunu kabul ediliyor ve bugünden (14 Mart 2017) itibaren başvuru yapılabiliyor.

50 girişime karşılıksız destek

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün “Mercedes-Benz Türk olarak 50 yıldır yenilikçi çözümlerle yalnızca kendi işimize değil, Türkiye’nin geleceğine ve potansiyeline yatırım yapıyoruz. Türkiye’ye inanıyoruz ve ülkemizle birlikte büyüyoruz. Bu ilkemiz doğrultusunda 50. yılımızda 50 startup’ı destekleme kararı aldık.” diyor ve bu ödülün tamamen karşılıksız olduğunun altını çiziyor. Ayrıca girişimcileri bir eğitim kampına davet ettiklerini de ekliyor.

İki aşamalı seçim süreci

Yarışmaya katılmayı düşünenler için kısaca iki aşamalı seçim sürecinden bahsetmemde fayda var. İlk aşamada ön elemeyi geçen 100 girişim, bir günlük eğitim kampında buluşacak ve mentorlar eşliğinde pazarlama, iş planı oluşturma eğitimleri alarak, nihai iş planı sunumlarını hazırlayacak. İkinci aşamada ise jüri, 100 startup arasından ikinci aşama seçimle ödüllendirilecek 50 girişimi belirleyecek. Seçilen 50 startup’a toplamda 500.000 TL para ödülü verilecek.

Başvuru ve program detayları için startup50mbt.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

*Mercedes-Benz Türk, 1967 yılında Otomarsan ismiyle İstanbul’da kurulan ve bugüne kadar yaptığı 1 milyar Avro’yu aşan yatırımlarıyla Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri.

 

Kaynak: (http://webrazzi.com/2017/03/14/mercedes-benz-turkten-500-bin-tl-odullu-girisim-yarismasi/)

THY Fikirden Ürüne Teknoloji Geliştirme Programı

THY-İEÜ FİKİRDEN ÜRÜNE TEKNOLOJİ GELİŞTİRME PROGRAMI

Türk Hava Yolları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin beraber düzenlediği ortak kuluçka programında fikirlerinizi ürüne dönüştürmek için projelerinizi bekliyoruz.

Türk Hava Yolları’nın belirtmiş olduğu aşağıdaki öncelikli alanlarda teknoloji odaklı yenilikçi fikirlerinizi 14 Nisan 2017’ye kadar başvuru formumuzu doldurup info@embryonixtto.com adresine göndererek online başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Islak İmzalı Başvuru Formunuzu; İzmir Ekonomi Üniversitesi Embryoniks TTO’ya teslim edebilirsiniz.

Embryoniks TTO’nun eğitim mentor ve proje destekleriyle başarıya ulaşacak fikirlere Türk Hava Yolları tarafından uygulama olanağı verilecektir.

Öncelikli alanlar:

 • Yapay Zeka
 • Nesnelerin İnterneti
 • Arttırılmış/Sanal Gerçeklik
 • Giyilebilir Cihazlar
 • Robotik
 • Biyometrik Tanıma Teknolojileri
 • Büyük Veri
 • Görüntü İşleme
 • Mobil/Web Çözümleri
 • Mobil Ödeme Çözümleri
 • Malzeme Teknolojileri

 

Son başvuru:  14 Nisan 2017

 

DEĞERLENDİRME SÜRECİ

 • Ön değerlendirme
 • Ön değerlendirmeyi geçen projeler komisyon sunumuna davet edilir.
 • “THY-İEÜ Fikirden Ürüne Teknoloji Geliştirme Programı’ proje değerlendirme komisyonu ‘Ön Kuluçka ve Hızlandırma Programı’na girecek projeleri belirler ve Mentor atamalarını yapar ve süreci başlatır.
 • Ön kuluçka ve hızlandırma programındaki teknoloji projelerine her biri 8’er saat olmak üzere İş Planı Yapılması ve İş Modeli Oluşturulması, İş Geliştirme Temelleri ve Başarı Faktörleri, Startup’lar için proje zaman tablosu, Advanced Proje Yönetimi, Pazar Araştırması Yöntemleri ve Benchmarking Eğitimi, Pazarlık ve Yatırımcı İlişkileri, Startup’lar için Hukuk ve Şirketleşme, Sunum Teknikleri konularında eğitimler verilir.
 • Füzyon Day: Projeler komisyona sunulur. Başarılı bulunan projelere;
 • Embryoniks TTO Kuluçka Merkezi’nde çalışma olanağı ve projelerini THY’nin belirlediği müşterilerle buluşturarak uygulama olanakları sağlanır

 

Önemli Tarihler

 • 14 Nisan 2017 – Son Başvuru Tarihi
 • 26 Nisan 2017 – Ön Değerlendirme Sonuçları
 • 28 Nisan 2017 – Sunumlar
 • 28 Nisan 2017 –Ön Kuluçkaya girecek projelerin belirlenmesi
 • 2 Mayıs 2017 – 2 Haziran 2017 – Ön Kuluçka Süresi
 • 6 Haziran 2017 – Füzyon Day

 

Bilgi ve başvuru için:

info@embryonixtto.com

Dr. Özge BUYURGAN

ozge.buyurgan@ieu.edu.tr.

Tel: 02324888263

 

 

-PROGRAM BAŞVURU FORMU

-PROGRAM UYGULAMA ESASLARI

 

 

EMBRYONİX TTO

AVRUPA GEZİ HİBESİ

AVRUPA GEZİ HİBESİ   

Schwarzkopf Foundation  tarafından Avrupa’da gezmek isteyen geçlere Seyahat Hibesi verilecektir.

Toplam hibe 550 Euro dur, seyahat öncesinde 400 Euro verilmekte,  gezi sonunda ise 150 Euro verilmektedir.

 

Seyahat Hibesi hakkında ayrıntılı bilgi için  http://schwarzkopf-stiftung.de/wordpress/wp-content/uploads/2017/02/Regular-travel-grants-2017.pdf

 

Schwarzkopf Foundation InterRail Global Passes, şeklinde de hibe vermektedir. Bu tren bileti ile 30 Avrupa ülkesini (Rusya ve Türkiye dahil) gezebilirsiniz.

Interrail bileti hibesi hakkında bilgi için http://schwarzkopf-stiftung.de/wordpress/wp-content/uploads/2017/02/Conditions-IRGP_2017.pdf

 

Seyahatın Eylül 2017’ye kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Son başvuru : 19 Mart 2017

 

Başvurular  ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız http://schwarzkopf-stiftung.de/en/awards/reisestipendien/

 

Saygılarımızla,

Embryonix TTO

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Başvuruları Açılıyor

Sabancı Vakfı Toplumsal Gelişme Hibe Programı Başvuruları Açılıyor

Kadın, genç ve engellilerin eşit fırsatlara sahip olmalarını ve topluma aktif katılımlarını destekleyen Sabancı Vakfı, sivil toplum kuruluşlarının “Eğitim” alanında uygulayacağı projeleri bekliyor. Toplumsal Gelişme Hibe Programı kapsamında alınacak online başvurular 6 Mart 2017’de başlayıp 28 Nisan 2017 tarihinde sona erecek.

 

Ayrıntılı bilgi; http://www.sabancivakfi.org/sayfa/2017-basvurulari-2

Saygılarımızla,

Embryonix TTO

Twinning ve ERA Chairs Çağrıları Odak Grup Çalıştayı

“Ufuk2020 Programı’nda Türkiye” IPA Projesi kapsamında Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı Twinning ve ERA Chairs 2017 çağrılarına yönelik Odak Grup Çalıştayı 27-28 Şubat 2017 tarihlerinde Ankara Green Park Otel’de düzenlenecektir.

Avrupa Komisyonu’nun da katılım sağlayacağı etkinlikte; söz konusu çağrılara yönelik, hakem tecrübeleri, başarılı proje sahipleri edinimleri ve proje önerisi hazırlama üzerine interaktif çalıştaylar düzenlenecektir.

Sınırlı sayıda katılımcı için kontenjan mevcuttur. Etkinlik dili İngilizcedir. Etkinlik programı ve kayıt için tıklayınız.
Bilgi için: Pınar ÇETİN, ncpwidening@tubitak.gov.tr

Saygılarımızla,
Embryoniks TTO

——————————————————————————————————-

– Twinning and ERA Chairs Calls Focus Group Workshop:
“Focus Group Workshop will be organized on February 27-28, 2017 at Ankara Green Park Hotel as part of the Horizon 2020 Program, Turkey IPA Project for Horizon 2020 Spreading Excellence and Widening Participation Twinning and ERA Chairs 2017 calls.”

Interactive workshops will be organized in order to share experiences of evaluators and successful projects, and on preparing project proposals at the event in which European Commission will also be participating.

Participation to this workshop will be limited. Workshops will be conducted in English.  Please click here for program details and registration.
Contact Person: Pınar ÇETİN, ncpwidening@tubitak.gov.tr

Sincerely,
Embryoniks TTO

TÜBİTAK 2213 Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı

2213 Yurt Dışı Lisansüstü Burs Programı 2017 yılı 1. Dönem Başvuruları başlamıştır. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından belirlenmiş olan alanlarda, yurt dışında doktora eğitimi almak isteyenlere eğitim bursu sağlanmaktadır. (Bu program kapsamında sadece DOKTORA bursu verilmektedir.)

Burs verilecek alanlar şunlardır:
-Malzeme Teknolojileri
-Biyomalzemeler
-Enerjik Malzemeler
-Elektronik
-Elektromanyetik Malzemeler
-Lazer Teknolojileri
-Optik
-Algılayıcılar
-Nanoteknoloji
-Nükleer Enerji
-Yenilenebilir Enerji Kaynakları
-Enzimler ve Mikrobiyal Biyoteknoloji
-Hayvan ve Bitki Biyoteknolojisi
-Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi
-Sistem Mühendisliği
-Bilgi Güvenliği
-Yazılım Doğrulama ve Geçerleme/Yazılım Geliştirme Metodolojileri/Yazılım Gereksinim Mühendisliği/Yazılım Tasarımı
-Güvenlik ve Güvenilirlik Mühendisliği
-Uydu/Uzay Aracı Yönelim Belirleme ve Kontrol Sistemleri
-Uzay Aracı Sistem Tasarımı
Başvuru tarihleri bilgisi şöyledir:
-1.Dönem: 1 Şubat 2017 – 24 Mart 2017
-2.Dönem: 1 Ağustos 2017 – 30 Eylül 2017 (başvuru formu, son başvuru günü saat 17:00 itibariyle kapatılmaktadır.)
Duyuru için tıklayınız.
http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2213-yurt-disi-lisansustu-burs-programi-2017-yili-1-donem-basvuru-baslamistir

—————————————————————————————————————-

-TUBITAK 2213 – International PH.D. Fellowship Program
2213- International PH.D. Fellowship Program 2017 1st Period applications have started. The fellowship program is intended for those who want to receive Ph.D. education abroad in the fields determined by the Science Board of TUBITAK.
The priority fields are as below:
– Material Technologies
– Biomaterials
– Energy Materials
– Electronics
– Electromagnetic Materials
– Laser Technologies
– Optic
– Sensors
– Nanotechnology
– Nuclear Energy
– Renewable Energy Resources
– Enzymes and Microbial Biotechnology
– Animal and Plant Biotechnology
– Entrepreneurship and Innovation Management
– System Engineering
– Data Security
– Software Verification and Validation/Software Development Methodologies/ Software Requirements Engineering/ Software Design
– Security and Reliability Engineering
– Satellite/Spacecraft Orientation Detection and Control Systems
– Spacecraft System Design
Application Dates:
-1st Period: 1 February 2017 – 24 March 2017
-2nd Period: 1 August 2017 – 30 September 2017 (the application form will be closed as of 17.00 on the last day of the application.)
Please click for more information on the announcement.
http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/2213-yurt-disi-lisansustu-burs-programi-2017-yili-1-donem-basvuru-baslamistir